in coorporation with MerciNAT
enewind.com
AKTUALNOŚCI

24.03.11


Wczoraj, 23-ego marca, na terenie EXPO XXI w Warszawie, odbyła się pierwsza edycja Forum Małych Elektrowni Wiatrowych, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć i złożyć, wspólnie z pozostałymi przedsiębiorcami tego sektora, deklarację o wsparciu Małej Energetyki Wiatrowej na obszarze Polski.
Poruszane zostały bardzo istotne kwestie związane z dynamicznie rozwijającym się sektorem, bariery, przeszkody oraz oczekiwania inwestorów związane z podejmowaniem inwestycji.

13.12.10

Rozpoczęliśmy prace związane z prowadzeniem pomiarów warunków wiatrowych. Do tego celu wykorzystujemy najnowszą, profesjonalną aparaturę produkcji brytyjskiej, firmy Gill Instruments. Wykonywanie pomiarów odbywa się z dużo większą dokładnością, efektywnością, pozwalając jednocześnie na obniżenie kosztów. Aparatura przystosowana jest specjalnie do pomiarów pod instalację Turbin z Pionową Osią obrotu ( VAWT ). Jesteśmy pierwszą firmą, oferującą tego typu specjalistyczne pomiary każdemu zainteresowanemu inwestycją instalacji turbiny wiatrowej VAWT. Czyni Nas to automatycznie liderem w tym obszarze.  Usługę wprowadzenia pomiarów do Naszej oferty planujemy z nadejściem lutego 2011. Gorąco zachęcamy do składania zapytań już teraz.

02.12.10

Z wielką radością informujemy o dołączeniu do grona firm z Nami współpracujących, producenta SEab Energy. Od dziś mamy przyjemność oficjalnie przedstawiać na rynku polskim ofertę między innymi Turbin Wiatrowych z Pionową Osią ( VAWT ) WindBuster. Więcej informacji na temat turbin WindBuster już wkrótce na Naszej stronie internetowej.

05.08.10

Prace prowadzone przez Nas w kierunku promowania Energii ze Źródeł Odnawialnych docenione. Nagrodą, ale również i mobilizacją do dalszej intensywnej pracy na rzecz rozwoju tej jakże ważnej gałęzi przemysłu jest otrzymanie grantu z UE. Środki w całości przeznaczone zostały na cele badawcze oraz rozwojowe firmy.

19.04.10

W dniach 27-28 kwietnia podczas międzynarodowego wydarzenia International Small Wind Conference 2010, Glasgow, UK, będą mieli Państwo okazję do spotkania się z Nami w ramach trwających w tym samym czasie targów. Gorąco zapraszamy.

27.11.09

W bieżącym tygodniu w dniach 24-27 listopada odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jedne z największych w Europie Środkowo-Wschodniej, targi branżowe POLEKO, podczas których przyjemność uczestniczyć mieliśmy w odbywającym się Forum Innowacji Energie Odnawialne, Niemiecko-Polska Współpraca na rzecz Innowacji oraz Zrównoważonego Rozwoju.

30.10.09

29 października w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Poznaniu, odbyło się spotkanie z Zastępcą Prezesa Zarządu celem ustalenia możliwości wsparcia finansowego przedsięwzięć związanych z instalacją turbin. Wkrótce realizowany będzie pierwszy projekt.

22.10.09

21 października w Szkole Podstawowej nr 33 i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 będące zlokalizowane na obszarze Wichrowego Wzgórza w Kielcach, odbyło się spotkanie z dyrektorami oraz przedstawicielami Urzędu Miasta, na których odbyć mają się w najbliższym czasie instalacje turbin.

24.09.09

Uczestnictwo w warsztatach nt. Zasad koncesjonowania działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu energii elektrycznej w źródłach odnawialnych i w kogeneracji z uwzględnieniem obowiązków wynikających z posiadania koncesji, która odbyła się 23 września w Warszawie.

19.09.09

18 września odbyło się spotkanie z deweloperem prowadzącym na obszarze Poznania dużą inwestycję budowy osiedla, która wspomagana będzie oferowanymi przez Nas turbinami służącymi obniżeniu kosztów jego energetycznego utrzymania.

17.09.09

16 września w Suchym Lesie na ul. Meteorytowa 1, odbyło się Otwarcie Laboratorium Energii Odnawialnej, zlokalizowanego na obszarze Zakładu Zagospodarowania Odpadami, w którym wzięli udział między innymi przedstawiciele miasta Poznania, urzędów miast i gmin powiatu wielkopolskiego.


07.09.09

Nawiązanie współpracy z Katedrą Agrometeorologiczną Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania, prowadzącą profesjonalne pomiary meteorologiczne wraz z ich obróbką oraz analizą, posiadającą stałe punkty kontrolne na całym obszarze Wielkopolski.

05.05.09

Pierwsze instalacje turbin Windspire w Europie, Missillac- Francja. W czasie trwania trzydniowej wystawy Expo w La Chapelle-des Marais, która odbyła się 01-03 maja, mieliśmy przyjemność po raz pierwszy przedstawić i zaprezentować bardzo szerokiemu gronu zwiedzających nowoczesne turbiny z pionową osią Windspire.


 
 
                  
Strona główna   •   Windspire - zalety   •   Instalacja   •   Specyfikacja   •   Testy   •   Warunki wiatrowe   •   Zdjęcia   •   Wideo   •   Kontakt

Copyright 2008 © otherIDEA. All rights reserved.